Usługi medyczne

                             

              

                                                       

 

    

    

Od 19 lat dokładamy wszelkich starań aby pomóc Państwu w szybszym powrocie do zdrowia. Obecnie do Państwa dyspozycji dostępnych jest sześć placówek ambulatoryjnych, w których świadczymy usługi fizjoterapeutyczne.W swojej ofercie mamy również do zaproponowania usługi rehabilitacji środowiskowej (w domu pacjenta), a także specjalistyczną poradnię rehabilitacyjną. Stale podnosimy nasze kwalifikacje zatrudniając kompetentny personel oraz wyposażając nasze gabinety w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

​Z Ogólnopolską Kartą Seniora otrzymacie Państwo 15% zniżki!

Do podstawowych zadań gabinetów należy wykonywanie usług medycznych w zakresie:

rehabilitacji leczniczej

fizykoterapii

hydroterapii

kinezyterapii

masażu leczniczego

 

  

 

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ DOMOWA OPIEKA PALIATYWNA  DAR-MED został utworzony w grudniu 2005 r.  W roku 2015 Fundacja "SeniorPlus" zaprosiła NZOZ do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora jak również do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie rehabilitacji i diagnostyki.

W ramach programu ogólnopolskiej Karty Seniora realizujemy zadania nakreślone przez Radę Naukową składającą się z specjalistów zakresu odnowy biologicznej, medycyny, opieki osób starszych.

W 2015 roku podpisaliśmy umowę z NFZ na realizację świadczeń w zakresie :

hospicjum domowego na dla dorosłych,

hospicjum domowego dla dzieci,

pielęgniarskiej  opieki długoterminowej,

poradni logopedycznej.

Posiadaczom Ogólnopolskiej Karty Seniora udzielamy 20% zniżki na:

konsultacje medyczne

telezakupy medyczne

rehabilitację w gabinecie

transport osoby niesamodzielnej​

 

     

Fizjoterapia prowadzona przez nasz doświadczony i profesjonalny zespół terapeutów, oferuje najwyższy standard technik i metod, wykorzystywanych w fizjoterapii. Opierając się na światowych standardach i obiektywnej weryfikacji skuteczności leczenia, jesteśmy w stanie uzyskać wyniki oczekiwane przez naszych pacjentów.W pracy z pacjentem wykorzystujemy:

elementy terapii manualnej

metody neurorozwojowe

metody specjalne jak np. PNF, McKenzie, Mulligan, Kaltenborn, Cyriax,

metody neurodynamiczne,

metody stabilizacji,

P-DTR

taping kinezjologiczny,

elektromiografia powierzchniowa

techniki  fizykoterapii: laser, pole magnetyczne, elektroterapia, ultradźwięki, deltatermia, fala uderzeniowa

oparty na badaniach obiektywnych trening funkcjonalny

Dzięki kompleksowej ofercie działań jesteśmy w stanie pomóc pacjentom ze schorzeniami: ortopedycznymi, zespołami przeciążeniowymi, wadami postawy, urazami sportowymi, zaburzeniami nietrzymania moczu, zaburzeniami w przebiegu obrzęków, dysfunkcjami reumatologicznymi, geriatrycznymi, zespołami bólowymi kręgosłupa. 

Ponadto prowadzimy usprawnianie po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawów. 

Dzięki kompleksowemu podejściu do fizjoterapii, jesteśmy w stanie pomóc różnym populacjom, począwszy od dzieci aż po osoby starsze. 

Istotnym aspektem naszego działania są systematycznie wprowadzane i realizowane programy terapeutyczne, ukierunkowane na specyficzne problemy cywilizacyjne jak np. profilaktyka upadków u osób starszych, fizjoterapia w problemach nietrzymania moczu, programy korekcji wad postawy, program "sprawni po 50-tce" i inne.